Koło Mickiewiczologiczne UW i Staromiejski Dom Kultury serdecznie zapraszają na
▒Turniej improwizacji

17 II 2012 o 18:00 w Piwnicy Largactil
Spróbujemy wskrzesić umarłą od ponad wieku lat sztukę improwizacji i odnaleźć godnego następcę tego, z którego my wszyscy, a który zasłynął nie tylko wydaniem "Dziadów" i "Pana Tadeusza", lecz także swoimi improwizacjami w Wilnie, Petersburgu czy Paryżu.

Zainteresowanych przemianą w Konrada prosimy o przygotowanie się do następujących tematów: POLSKA WIEŚ, MICKIEWICZ, KONIEC ŚWIATA, POCIĄGI. Każdy z występujących wylosuje dwuwersowy rymowany cytat nawiązujący do jednego z haseł i - po czasie przewidzianym na namysł - rozpocznie od niego swoją improwizację, trwającą nie dłużej niż 5 minut. Zwycięzców, dla których przewidujemy nagrody rzeczowe i pieniężne, wyłoni jury. Zasiądą w nim poeci związani ze Staromiejskim Domem Kultury i wykładowcy z Wydziału Polonistyki UW. Po turnieju otoczonych nimbem wieszczej chwały improwizatorów i ich mdlejących z poruszenia fanów zapraszamy na minirecital Mateusza Nagórskiego.

Mateusz Nagórski jest wykonawcą piosenek Jacka Kaczmarskiego, twórcą muzyki do tekstów(w przygotowaniu: wiersze z tomiku "Tunel", program realizowany z krakowskim poetą Michałem Zabłockim). Od 17 roku życia występuje na scenie z własnym akompaniamentem gitarowym. Występował obok wykonawców takich jak: Zbigniew Łapiński, Czerwony Tulipan, Przemysław Gintrowski, Mirosław Czyżykiewicz, Grzegorz Tomczak, Tolek Muracki czy Zespół Reprezentacyjny.